Inne

Jak przygotować psa do wiosennych spacerów?

REDAKCJA ZOOVIT

​Zima odchodzi w zapomnienie, dzień staje się dłuższy, a temperatura jest coraz wyższa, to znak, że zbliża się wiosna. Jest to najbardziej wyczekiwana pora roku, podczas której wszystko budzi się do życia. Wiosna to doskonały czas, aby wybrać się ze swoim pupilem na dłuższe spacery do lasu lub parku. Ruch na świeżym powietrzu wpłynie dobrze, zarówno na psa jak i jego właściciela. Zastrzyk świeżego powietrza doda pozytywnej energii i sprawi, że każdy z nich poczuje się szczęśliwszy.

Jak na nadejście wiosny reagują psy?

Pora roku dla większości psów nie ma dużego znaczenia. Ich beztroski charakter i chęć życia sprawiają, że każda pora to świetny czas na zabawę i poznawanie otaczającego ich świata. Nadejście wiosny daje jednak większe możliwości na zabawę, bo razem z psem można poszaleć na świeżym powietrzu. Spacer w czasie słonecznego i cieplejszego dnia jest zdecydowanie przyjemniejszy i można go urozmaicić o zabawę w parku. Warto jednak pamiętać, że nasi czworonożni pupile również mogą być rozleniwieni po zimie, a ich mięśnie są zastane. Trzeba pamiętać, aby psa odpowiednio przygotować do wzmożonego wysiłku.

Co zabrać ze sobą na wiosenny spacer z psem?

Podstawowym wyposażeniem, bez którego nie można iść na spacer, to obroża, smycz lub szelki. W przypadku spaceru po ruchliwej ulicy sprawdzi się krótsza smycz zapewniająca bezpieczeństwo pupilowi. Natomiast podczas zabawy w parku praktyczniejsza okaże się sporej długości smycz pozwalająca na swobodę. W sytuacji, gdy chcesz ze swoim pupilem przeprowadzić trening, najlepiej sprawdzą się dopasowane szelki. Rozkładają ciężar ciągnięcia i szarpania na całe ciało, dzięki temu mamy pewność, że nie zrobimy mu krzywdy. Inne akcesoria spacerowe dla psa to kaganiec, który nie zawsze oznacza, że pies jest agresywny. Zapewnia on bezpieczeństwo oraz uniemożliwia pupilowi zaglądanie do śmieci i odchodów innych zwierząt. Dobrze dobrany kaganiec nie przeszkadza psiakowi i nie utrudnia mu poruszania głową.

Jak powinien wyglądać spacer z psem?

Pamiętaj, że spacer z psem to nie tylko krótkie wyjścia wokół bloku. Każdorazowo przechadzka stanowi dla psa nagrodę i jest to dla niego najważniejszą formą aktywności fizycznej, jak i psychicznej. Wychodząc z psem na spacer, skup się na swoim pupilu, schowaj telefon i poświęć mu całkowitą uwagę. Odpowiedni spacer powinien być dostosowany do potrzeb i możliwości pupila. Powinny być zaspokojone jego wszystkie potrzeby ruchowe, które zapewnią mu komfort i stabilność emocjonalną.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)