Baza Leków

ARTHROFOS CAT - W TROSCE O JEGO STAWY

REDAKCJA ZOOVIT

Aby nasze stawy działały prawidłowo, muszą zostać odpowiednio odżywione. Niezbędne są do tego dwa składniki zarówno mazi stawowej, jak i chrząstki stawowej, czyli glukozamina oraz chondroityna. Bardzo ważna jest również witamina C, która jest potrzebna do prawidłowej syntezy kolagenu, czyli najistotniejszego składnika chrząstki stawowej. Z kolei miedź, oprócz tego, że uczestniczy we wzroście kości, usprawnia metabolizm tkanki łącznej, a mangan wspiera odbudowę chrząstki.

ARTHROFOS - ZASTOSOWANIE

ArthroFos Cat pomaga chronić zarówno stawy, jak i pęcherz moczowy, a to za sprawą zawartych w nim glikozaminoglikanów, czyli siarczanu chondroityny oraz siarczanu glukozaminy. Chrząstka stawowa zostaje wzmocniona, a ruchowość stawów pozostaje prawidłowa dzięki glikozaminoglikanom, manganowi i kwasom tłuszczowym Omega 3, które znajdują się w składzie ArthroFos Cat. Co więcej, preparat ten jest również pomocny podczas leczenia chorób dolnych dróg moczowych u kotów. Glikozaminoglikany pomagają w podniesieniu bariery ochronnej pęcherza, gdyż osłaniają go przed drażniącym wpływem niektórych składników moczu, oraz ograniczają rozwój bakterii.

Preparat ArthroFos wspiera regenerację stawów, zwiększa ich ruchomość i łagodzi bóle stawów, zapewniając ich właściwe działanie. Oprócz tego, chroni on także oraz regeneruje chrząstkę stawową.

ArthroFos stosuje się profilaktycznie w czasie gdy zwierzę intensywnie rośnie, lub też gdy się starzeje. Natomiast wspomagająco używany jest w leczeniu stawów, chroniąc je gdy są nadmiernie obciążone.

arthrofos forte dla kota

ARTHROFOS - DAWKOWANIE CAT

Dzienna dawka preparatu to 1 miarka na 10 kg ciężaru ciała. Aby działał on prawidłowo, należy stosować go regularnie, co najmniej przez okres 3 miesięcy.

Zawarte w ArthroFos glukozaminy, chondroityny i pierwiastki śladowe pozytywnie wpływają na właściwe funkcjonowanie stawów.

W związku z tym, że glukozamina oraz chondroityna są naturalnymi składnikami chrząstki oraz mazi stawowej, ich dodatkowe dostarczenie do organizmu wspomaga regenerację oraz działanie stawów. Urazy szybciej się goją, a uszkodzenia tkanki, będące wynikiem zwyrodnień, są złagodzone.

Warto także wspomnieć o manganie, który również wspomaga swoim działaniem regenerację stawów.

ARTHROFOS FORTE TABLETKI

Tabletki ArthrosFos warto stosować przede wszystkim u małych kotów, które szybko rosną, oraz u kotów starszych, zmagających się z różnymi dolegliwościami aparatu ruchu. Profilaktycznie podaje się je również kotom, które wykazują dużą aktywność fizyczną oraz u reprezentantów ras genetycznie obciążonych dysplazją stawów.

Preparat ten wspomaga szybszą regenerację tkanki w obrębie stawów, dlatego przynosi ulgę kotom, które odczuwają ciągły dyskomfort oraz mają kłopoty z poruszaniem się. Wspiera proces leczenia i przyśpiesza osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

ArthroFos jest także pomocny w przywróceniu zwierzęciu sprawności po urazach czy zabiegach. Dzięki niemu rehabilitacja szybciej daje efekty i okres rekonwalescencji może zostać skrócony.

ARTHROFOS - CENA

Cena preparatu ArthroFos zależy od sprzedawcy, ale nie jest szczególnie wysoka. Za 90 tabletek zapłacimy około 30 złotych.

Kup ten lek w sklepie internetowym:
DOLFOS Arthrofos Cat - tabletki dla kotów z glukozaminą i chondroityną.
Najniższa cena w sklepie:
Zobacz
Komentarze (0)