Baza Leków

Co powinieneś wiedzieć o obroży Foresto? - porady i wskazówki

REDAKCJA ZOOVIT

Obroże Foresto są jednym z najbardziej popularnych środków przeciwko kleszczom dla psów i kotów dostępnych na polskim rynku. Z roku na rok korzysta z nich coraz więcej opiekunów. Jak działa obroża Foresto i czy jest bezpieczna? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat tego produktu!

Czy obroża Foresto jest bezpieczna? 

Pierwsze pytanie, jakie pojawia się w głowie wielu opiekunów przy wyborze środków na pchły i kleszcze dotyczy bezpieczeństwa preparatu. Jak to wygląda w przypadku Foresto? Czy obroża Foresto przeciw pchłom i kleszczom jest bezpieczna?

Tak jak wszystkie preparaty legalnie dostępne na polskim rynku, obroża przeciw kleszczom i pchłom Foresto została przebadana i jest bezpieczna dla psów i kotów. Mogą zdarzyć się indywidualne reakcje alergiczne na substancję czynną, jednak stanowią one niewielki procent przypadków i zwykle kończą się jedynie na wysypce oraz objawach skórnych.

Czy obroża Foresto zabija pchły? 

W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku obroży, które działają jedynie odstraszająco na pasożyty zewnętrzne, obroża przeciw pchłom Foresto ma również działanie biobójcze. Oznacza to, że w przypadku ukąszenia przez pchłę lub kleszcza dochodzi do uśmiercenia pasożyta. W ten sposób zakładając obrożę swojemu pupilowi, nie musimy już podawać mu preparatów przeciwpchelnych.

Jak długo działa obroża Foresto i jak ją stosować? 

Ile działa obroża Foresto? To jeden z najdłużej działających produktów dostępnych na rynku. Przeciwkleszczowa obroża Foresto zapewnia ochronę przed pchłami i kleszczami nawet do ośmiu miesięcy. Po tym czasie należy zdjąć obrożę i zastąpić ją nową.

W jaki sposób udało się uzyskać aż tak długotrwałą ochronę? Dzięki zastosowaniu nowoczesnej i innowacyjnej technologii, substancje aktywne zawarte w obroży Foresto uwalniają się w kontrolowanych dawkach przez cały okres noszenia obroży. Składniki te rozchodzą się w warstwie lipidowej skóry na całej powierzchni ciała zwierzęcia, zapewniając skuteczną ochronę przed pchłami i kleszczami.

Obroża Foresto a spanie psa w łóżku - czy obroża Foresto jest szkodliwa dla ludzi? 

Przeciwpchłowa obroża Foresto nie jest szkodliwa dla ludzi, jednak sporadycznie mogą zdarzyć się przypadki nadwrażliwości i reakcji alergicznych. Z tego powodu warto po założeniu i każdym dotknięciu obroży dokładnie umyć ręce, by uniknąć podrażnienia.

Na wszelki wypadek producent zaleca, by pies lub kot ją noszący nie spał w tym samym łóżku co właściciel. Unikać tego należy zwłaszcza w przypadku dzieci. Mimo tych zaleceń wiele osób sypia ze swoimi pupilami w łóżku i nie zgłasza jakichkolwiek zastrzeżeń.

Czy można kąpać psa w obroży Foresto?

Obroża przeciw pchłom i kleszczom Foresto jest wodoodporna i kontakt z wodą nie zmniejsza jej skuteczności. Producent ostrzega jednak przed długotrwałą, intensywną ekspozycją na działanie wody oraz nadmiernego stosowania szamponu. Badania produktu wykazały, że comiesięczne mycie z użyciem szamponu lub zanurzanie obroży w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia ośmiomiesięcznego okresu ochrony przeciw kleszczom. Z kolei skuteczność przeciwpchelna obroży w przypadku częstych kąpieli stopniowo ulega zmniejszeniu począwszy od piątego miesiąca stosowania.

​Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)