Baza Leków

DRONTAL PREPARAT PRZECIWPASOŻYTNICZNY DLA PSÓW

REDAKCJA ZOOVIT

Drontal Plus Flavour firmy Bayer jest preparatem przeciwpasożytniczym przeznaczonym do podawania dla psów.

DRONTAL PLUS

Preparat weterynaryjny o profesjonalnym działaniu, który podaje się dla psów, u których konieczne jest przeprowadzenie odrobaczenia. Lek ten może być w pełni bezpiecznie stosowany w domu, nie wymaga wizyty weterynaryjnej ani uprzedniej konsultacji lekarskiej.

DRONTAL JUNIOR ORAZ DRONTAL DLA PSA DOROSŁEGO

Preparat firmy Bayer Drontal Plus Flavour może być z powodzeniem stosowany zarówno u dorosłych psów, jak i szczeniąt.

Drontal Plus Flavour firmy Bayer pomaga w wyeliminowaniu takich pasożytów, jak np. glisty, nicienie, czy tasiemce.

Nie powinien być stosowany u szczeniąt młodszych niż 3 tygodnie, u samic w ciąży, zwłaszcza podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży.

Po pierwszej dawce tabletek może okazać się, że u szczeniąt nie zostały usunięte wszystkie pasożyty. W takim wypadku podajemy drugą dawkę leku po 6 tygodniach od podania pierwszej, a w razie konieczności trzecią po upływie 12 tygodni.

Jeśli pies, dla którego planujemy podać preparat Bayer Drontal Plus Flavour, jest chory lub pozostaje w złej kondycji zdrowotnej, przed pierwszą dawką zasięgnijmy opinii weterynarza czy zastosować w jego przypadku tabletki odrobaczające.

DRONTAL DAWKOWANIE

Preparat może być stosowany zarówno z pokarmem, jak i bez. Nie ma konieczności by przy jego podawaniu stosować w przypadku psa głodówki.

Prawidłowa dawka to 1 tabletka na każde 10 kg masy ciała psa.

DRONTAL ULOTKA

Skład preparatu

Jedna tabletka Drontal Plus Flavour zawiera w swoim składzie 230 mg embonian pyrantelu oraz 20 mg prazikwantel.

Efekty uboczne stosowania preparatu

Nie są znane skutki uboczne stosowania tabletek Drontal Plus Flavour. Jeśli zauważylibyśmy jakiekolwiek nietypowe objawy po podaniu tabletek, które nie zostały przez producenta umieszczone na ulotce, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem weterynarii, a następnie poinformować o tym Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Takie same kroki powinniśmy podjąć także w wypadku jeśli skutki uboczne dotyczą nas samych lub drugiego człowieka.

Jak należy dawkować preparat?

Zalecana dawka lecznicza to 5 mg prazikwantelu na każdy kilogram masy ciała zwierzęcia i 57,5 mg embonianu pyrantelu na jeden kilogram jego wagi. Wartości te odpowiadają 1 tabletce preparatu podawanej doustnie na 4 kilogramy wagi psa. W razie potrzeby dodatkowych informacji odnośnie dawkowania warto zapytać weterynarza.

Jak podaje się preparat Drontal Plus Flavuor firmy Bayer?

Lek należy podać jeden raz. Aby ułatwić jego zjedzenie przez psa, tabletkę umieszczamy w mięsie lub w środku innego jedzenia, które zwierzę chętnie zjada. Tabletka może być także rozduszona i wymieszana z karmą suchą lub mokrą. Nie ma ograniczeń w stosowaniu preparatu ze względu na dietę psa.

Czego należy przestrzegać podczas podawania leku?

Należy dokładnie umyć ręce wodą z dodatkiem mydła po każdym podaniu preparatu.

Kup ten lek w sklepie internetowym:
BAYER Drontal Plus Flavour - preparat przeciwpasożytniczy dla psów 2 tabletki.
Najniższa cena w sklepie:
Zobacz
Komentarze (0)