Inne

Jak wyczyścić plamy po zwierzętach?

REDAKCJA ZOOVIT

Współczesne firmy sprzątające oferują usługę wysokiej jakości, która polega napraniu metodą ekstrakcyjną. Niektórzy uważają jednak, że usuwanie plam domowymi sposobami jest równie skuteczne. Niestety ciężko porównywać dwa zupełnie różne podejścia. Oba mają zdecydowanie kilka wad oraz zalet. Jeżeli chcesz uzyskać dużą skuteczność, to znacznie lepsze rezultaty da fachowe pranie. Czytaj dalej!

Usuwanie plam domowymi sposobami zazwyczaj polega na wykorzystaniu ogólnodostępnych produktów, które mają właściwości wybawiające plamy. Jest ich całkiem sporo. Praktycznie w każdej kuchni znajdziemy przynajmniej kilka takich metod. Niezależnie jednak od tego, jak dużo takich produktów posiadasz, usunięcie uporczywych plam może być ciężkie. W niektórych wypadkach pozostaje już wyłącznie skorzystanie z profesjonalnej pomocy wyspecjalizowanej firmy, która oferuje nowoczesne pranie tapicerki. Ofertę dla mieszkańców warszawskiej Białołęki znajdziesz tutaj: pranie tapicerki białołęka.

Popularne pomysły na usuwanie plam po zwierzętach

Jeżeli chodzi o domowe porządki, to jest jeden produkt, który praktycznie zawsze kojarzony jest z czystością. Ocet, bo o nim mowa, może być wykorzystany do wymycia okien, czy usunięcia uporczywych plam. Często podawanym sposobem jest zmieszanie go z mydłem. Niestety ma on bardzo nieprzyjemny zapach, a i skuteczność tej metody można poddać w wątpliwość.

Znacznie lepszym pomysłem jest wykorzystanie innego produktu znanego z kuchni, a mianowicie sody oczyszczonej. Jest to metoda, którą wykorzystywały już nasze babcie. Soda oczyszczona powinna być naniesiona na powierzchnię plamy. Dodatkowo możesz wykorzystać sok z cytryny, który powinien wzmocnić cały proces.

Minusem wszelkiego rodzaju domowych praktyk jest duży poziom zagrożenia. Nie wszystkie metody, które podawane są jak sposoby na samodzielne odplamianie, są skuteczne i bezpieczne. Mogą one prowadzić do powiększenia plamy lub nawet do powstawania innych uszkodzeń. W związku z tym poważnie się zastanów przed wykorzystaniem takowych metod.

Skuteczne pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną

Fachowe pranie tapicerki oparte na metodzie ekstrakcyjnej jest znacznie bardziej bezpieczne. Dobrze przeszkolony pracownik zjawi się pod wskazanym przez Ciebie adresem, aby przeprowadzić cały proces. Składa się on z kilku następujących po sobie faz. Oto one:

  1. Przygotowanie — specjalista rozpoczyna od rozpoznania materiału, z którego została wykonana tapicerka meblowa lub wykładzina. Na tej podstawie dobiera on właściwe metody czyszczenia.

  2. Odkurzanie — zanim zastosuje jakiekolwiek środki chemiczne, dokładnie odkurzy całą powierzchnię tkaniny. Usuwa się w ten sposób zanieczyszczenia o ostrych krawędziach.

  3. Odplamianie — w przypadku bardziej uporczywych plam zastosuje specjalne odplamiacze, które pozwolą na wyeliminowanie trudnych przebarwień.

  4. Pranie — zasadnicze pranie polega na wykorzystaniu specjalnych urządzeń piorących. Pozwalają one dotrzeć do głębokich warstw tkaniny. Dokładnie tam gnieżdżą się drobnoustroje. Na koniec odsysa się nadmiar wilgoci oraz zanieczyszczenia.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)