Baza Leków

TABLETKI NA ODROBACZANIE PSA - CESTAL, DRONTAL

REDAKCJA ZOOVIT

Jeśli chcemy aby nasz pies cieszył się dobrym zdrowiem, musimy sami o to zadbać. Jednym z najważniejszych zabiegów, które należy przeprowadzać regularnie jest odrobaczanie zwierzaka. Zapominając o tym, narażamy naszego pupila na szereg nieprzyjemnych konsekwencji, które są wywołane namnażaniem się pasożytów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Ich działanie wpływa na rozdrażnienie psa, jego gorsze samopoczucie, ale także rozwój wielu schorzeń. Warto zatem pamiętać o odrobaczaniu, które nie jest skomplikowanym zabiegiem.

TABLETKI NA ODROBACZANIE PSA - DRONTAL

Odrobaczanie jest konieczne u wszystkich psów w każdym wieku. Obecnie, istnieje wiele różnych środków na odrobaczanie, ale pośród tych cieszących się największą popularnością znajdują się przede wszystkim tabletki. Nie ma najmniejszego problemu z ich podaniem zwierzęciu, gdyż można to zrobić wprost do jego gardła, lub też w karmie czy wodzie, po ich rozkruszeniu.

Tabletki na odrobaczanie Bayer Drontal wspomagają organizm zwierzaka w poradzeniu sobie z inwazjami nicieni oraz tasiemców w przewodzie pokarmowym psów, do których należą: Toxocara canis, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum, Trichuris vulpis, Taenia spp., Multiceps multiceps, Dipylidium caninum, Mesocestoides spp., Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis. Oprócz tego, tabletki te radzą sobie również doskonale z inwazją pierwotniaków Giardia spp.

Tabletki przeciwpasożytnicze są podawane jednorazowo i można je rozkruszać czy rozgniatać, tak by później zmieszać je z pokarmem podawanym psu.

Jeśli nasz pies ma już objawy dużego zarobaczenia, lub też jego stan ogólny nie jest zbyt dobry, przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z weterynarzem.

Aby zapobiec kolejnej inwazji, powinniśmy leczyć jednocześnie wszystkie zwierzęta, które przebywają w jednym otoczeniu. Ponadto, należy również dokładnie oczyścić miejsca, w których nasz pies spędza czas, a więc legowisko czy kocyki. Ważne jest także usunięcie wszystkich odchodów i unicestwienie pcheł, które są żywicielem pośrednim bardzo często występujących u psów tasiemców Dypilidium caninum.

tabletki na odrobacznie psa

TABLETKI NA ODROBACZANIE PSA - CESTAL

Tabletki te to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy konieczne jest zwalczenie inwazji obleńców oraz tasiemców. Przy ich pomocy można unicestwić takie rodzaje pasożytów jak chociażby glisty, tęgoryjce, tasiemce czy włosówki.

W jaki sposób ich używać?

Na każde 10 kg masy ciała psa, należy podać mu jedną tabletkę leku, bezpośrednio do jego jamy ustnej. Przed ich zastosowaniem nie trzeba przeprowadzać głodówki, dlatego mogą być podawane zwierzakowi o każdej porze dnia. Nie powinno się podawać tabletek wraz z isektycydami, zawierającymi związki organiczne fosforu oraz dietylokarbamazynę. Jeśli inwazja jest duża, zabieg ten musi zostać powtórzony po 14 dniach. Zalecane jest regularne odrobaczanie psa w ten sposób raz na 3 miesiące.

Opakowanie leku zawiera także ulotkę informacyjną oraz naklejki do książeczki zdrowia psa.

TABLETKI NA ODROBACZANIE PSA - KIEDY PODAĆ?

Częstotliwość odrobaczania dorosłych psów może być różna, w zależności od tego jaki sposób wybierzemy. Jeśli chcemy, możemy to robić profilaktycznie, raz na 6 miesięcy, ale istnieje również możliwość przeprowadzania okresowych badań kału. Wówczas leki są podawane tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne.

Należy pamiętać, że odrobaczanie nie może być przeprowadzane jednocześnie ze szczepieniami. Dlatego też, musimy dopilnować, aby termin podania szczepionki nie kolidował z odrobaczaniem.

Okres, w którym powinno zostać przeprowadzone pierwsze odrobaczanie to 3 albo 4 tydzień życia szczeniaka. Kolejne odrobaczania należy wykonywać na 7 dni przed ustalonym terminem szczepienia. Kiedy już zakończymy szczepienia, odrobaczanie powinno się odbywać raz na miesiąc, aż do momentu gdy pies skończy 6 miesięcy. Po tym okresie, tabletki na pasożyty można podawać zwierzęciu raz na 3 miesiące, lub co pół roku.

TABLETKI NA ODROBACZANIE PSA - DAWKOWANIE

W ramach odrobaczania, zwierzęciu podawany jest lek, który eliminuje z jego organizmu pasożyty. Jeśli chodzi o pasożyty wewnętrzne, to zwykle podawane są tabletki, albo specjalne pasty. O tym, jaka dawka ma być zastosowana, decyduje weterynarz.

Leki eliminują pasożyty, które są następnie wydalane z organizmu psa wraz z kałem. Aby móc określić to jak bardzo zarobaczony był nasz pupil, warto sprawdzać jak dużo pasożytów jest usuwanych z jego organizmu. Dzięki temu, będziemy wiedzieli czy należy podać kolejne dawki leku.

Kup ten lek w sklepie internetowym:
BAYER Drontal Plus Flavour - preparat przeciwpasożytniczy dla psów 2 tabletki.
Najniższa cena w sklepie:
Zobacz