Inne

Kocie akcesoria – dla wygody i rozwoju

REDAKCJA ZOOVIT

​Behawioryści są zgodni co do tego, że kot potrzebuję należytej ilości bodźców, a także komfortu w naszym domu, by mógł się poprawnie rozwijać. Na każdym etapie jego życia będzie on potrzebował innego rodzaju bodźców. Są jednak takie rzeczy, których będzie wymagał przez całe swoje życie. Tak samo jak człowiek, również nasz kot potrzebuję wygodnego i miękkiego posłania. I podobnie jak w przypadku naszej sypialni, również na naszym kocie nie powinniśmy oszczędzać. Zwłaszcza że dla większości osób jest on jako członek rodziny.

Po pierwsze legowisko

Kocie legowisko jestem za zwierzęcia na tak samo ważne jak dla was łóżko. Nie powinniśmy w żadnym wypadku oszczędzać na tym zakupie i dać naszemu kotu posłanie, na które zasługuje. Legowiska dla kota wykonywane są z bezpiecznych dla zwierzęcia materiałów, uszyte w sposób bardzo solidny, zabezpieczający materiał przed zniszczeniem przez kota. Bardzo istotne, ponieważ zwierzę na pewno będzie bardzo chętnie w swoje posłanie wbijało pazury.

Akcesoria rozwijające umiejętności kota

            Akcesoria dla kota, które mogą rozwijać jego umiejętności to przede wszystkim rozmaite zabawki. Zabawki takie jak przebijanki z ruchomymi elementami, drapaki, doskonale stymulują zwierzę do poprawnego rozwoju, a także pomagają w zdobyciu nowych umiejętności. Popularnym sposobem na zajęcie kota jest również zabawka dokarmiająca, w której nasz kot będzie musiał najpierw wykonać określone zadanie, aby uzyskać smaczną nagrodę. Rekomendowane wśród właścicieli kotów są produkty z cosyanddozy.com.

            Kocie zabawy zmieniają się wraz z jego wiekiem i rozwojem. Warto więc nie zamykać się jedynie na jeden rodzaj akcesoriów i na bieżąco śledzić postępy w rozwoju naszego kota, by w momencie, gdy będzie on wymagał zupełnie innego rodzaju stymulacji – zapewnić mu nowy rodzaj zabawek. W celu zakupu takich zabawek warto odwiedzić wyspecjalizowany sklep, który posiada sprzęt i zabawki dla kotów atestowane, wykonane z doskonałych dla tych zwierząt materiałów i przede wszystkim bardzo solidne.

Zapewnij kotu komfort i bezpieczeństwo – zabezpieczenia w domu

            Nie samą zabawą kot żyje! Bardzo istotne, by dom, w którym przebywa był miejscem dla niego absolutnie bezpiecznym. W tym celu musimy starać się wyeliminować jak najwięcej zagrożeń. Jeżeli mieszkamy na wysokim piętrze dobrze będzie zabezpieczyć okna, a balkon owinąć siatką. W ten sposób ciekawski zwierzak nie wypadnie i nie zrobi sobie krzywdy. Dodatkowo również unikniemy jego ucieczki. Zagubione w ten koty najczęściej w miejskiej dżungli sobie nie radzą i nie będą w stanie wrócić do domu.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)