Inne

Najlepsze gadżety dla psów i kotów - daj się zaskoczyć

REDAKCJA ZOOVIT

Raz na jakiś czas, przeprowadzając gruntowny przegląd akcesoriów i elementów wyposażenia przestrzeni naszego czworonoga, decydujemy się na zakupy nowych gadżetów. Robiąc sezonowe porządki przeglądamy posiadane akcesoria, weryfikując jednocześnie potrzeby i wybierając nowoczesne rozwiązania, które zastąpią stare, zapewniając większą funkcjonalność, bezpieczeństwo i ergonomię podczas ich użytkowania.

Raz na jakiś czas, przeprowadzając gruntowny przegląd akcesoriów i elementów wyposażenia przestrzeni naszego czworonoga, decydujemy się na zakupy nowych gadżetów. Robiąc sezonowe porządki przeglądamy posiadane akcesoria, weryfikując jednocześnie potrzeby i wybierając nowoczesne rozwiązania, które zastąpią stare, zapewniając większą funkcjonalność, bezpieczeństwo i ergonomię podczas ich użytkowania.

Dobre są zmiany na lepsze

Zwykle kierujemy się realnymi potrzebami, wymieniając w psim i kocim niezbędniku drobiazgi. Przetartą smycz lub znoszone szelki na nowe, wygodniejsze i bardziej ekonomiczne, spękane tu i ówdzie miski ceramiczne na alternatywne pojemniki z bezpiecznych materiałów BPA free czy też wysłużone legowiska, na innowacyjne maty z wytrzymałą pianką memory foam, które pełnią rolę legowiska ortopedycznego dla psa i kota. Niekiedy jednak dajemy się ponieść fali zaskakujących nowinek, które ułatwiają codzienne życie z czworonogiem, w sposób, który jeszcze nie tak dawno trudno byłoby sobie wyobrazić.

Kupując technologicznie „podkręcone” wersje starych, wysłużonych gadżetów dla psa i kota robimy sobie przyjemność, bez wątpienia dokładając kolejną cegiełkę nowoczesności do naszej często imponującej, domowej kolekcji. W wielu przypadkach jednak, istnienie tych akcesoriów w codzienności naszej i naszych zwierząt ma funkcjonalne uzasadnienie, i chyba to właśnie cieszy nas najbardziej. Sprawdź tutaj, jakie najciekawsze gadżety dla psa i kota możesz znaleźć w sklepach już teraz, a na co jeszcze warto czekać.

Nie przeocz hitów, które odmienią Waszą codzienność – zastąp stare gadżety nowościami, przenosząc się o krok w przyszłość

Wiele z dostępnych na rynku zoologicznym innowacyjnych gadżetów służy poprawie komfortu funkcjonowania, zastępując jednocześnie nawet kilka starych, dobrze nam znanych rozwiązań. Przykładem może być podręczna podróżna butelka dla psa, umożliwiająca napojenie czworonoga bez użycia miski, pozwalająca na przelanie niewykorzystanej wody z powrotem do pojemnika. Inną ciekawostką, chętnie wybieraną tym razem przez właścicieli kotów jest interaktywna mysz, sterowana zdalnie przez aplikację, również wtedy, gdy opiekunów nie ma w pobliżu.

Z roku na rok półki sklepowe wypełniają się akcesoriami do walki z kocią nudą oraz zaskakującymi gadżetami, pozwalającymi zapewnić higienę umysłu psa – piłki karmiące, wykorzystujące elektroniczne rozwiązania gry strategiczne, labirynty, tunele i maty węchowe, zastępujące tradycyjne miski. Obok nich, czołowe miejsce zajmują akcesoria zwiększające bezpieczeństwo podczas spacerów – obroże LED, wielofunkcyjne smycze, turystyczne miski, miniaturowe poidła czy zwijane filcowe transportery. Ale i to nie wszystko.

Rozejrzyj się wokoło – gadżety z przyszłości są wśród nas!

Natknęliście się już na ulicy na opiekuna, który swojego kota niósł w specjalnym plecaku z wizjerem? A może nad jeziorem ktoś otulił trzęsącego się z zimna, drobnego czworonoga w podwiązywany ręcznik kąpielowy z kapturem? Na podwórzu sąsiada, zamiast plastikowej klatki kennelowej dla czworonoga stoi wielobarwne tipi, a na drzewie wisi miękki hamak z daszkiem, w sam raz dla kota?

Zaskakujące? Bynajmniej. Przedmioty te stanowią jedynie przykład, jak, wykorzystując nowoczesne rozwiązania i design, można zsumować oczekiwania i preferencje zwierzęce oraz ludzkie.

Gadżety dla psa i kota coraz bardziej przypominają przedmioty z przyszłości. Maty chłodzące, elektroniczne czyściki do łap, cyfrowe adresówki, kuwety samoczyszczące z wentylacją w kształcie hełmu astronauty, zdalnie sterowane (podwyższane i obniżane) rampy dla zwierząt starszych i schorowanych, foteliki samochodowe, obroże z technologią GPS oraz kontrolerem termoregulacji… Można by długo wymieniać. Większość tych propozycji bez trudu znajdziemy w dobrych sklepach zoologicznych online, a ich różnorodność zaspokoi coraz bardziej wyszukane potrzeby właścicieli.

Niezwykłe projekty rozwiązujące codzienne problemy – tego właśnie nam trzeba

Istnieją jednak projekty niezwykłych gadżetów dla psów i kotów o olbrzymiej użyteczności, o których wiedzą już wszyscy, a których wciąż jeszcze nie uda nam się kupić. Jednym z nich jest designerska buda, zaprojektowana przez markę Ford, wykorzystująca system redukcji hałasu z najnowszych samochodów. Po co? Na przykład po to, by najbardziej wrażliwy czworonóg mógł w spokoju przespać noc sylwestrową i następnego dnia obudzić się pełen energii i chęci do wspólnych aktywności.

Jakie hity wśród gadżetów zoologicznych dla psa i kota zaskoczą nas jeszcze w tym roku? Trudno powiedzieć, ale możemy spodziewać się, że z każdym kolejnym nasze życie z czworonogiem zmieni się na lepsze, a przynajmniej zapewni możliwość realizacji najważniejszych potrzeb i wolności zwierzęcia w iście efektownym stylu.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)