Inne

Nowoczesne rozwiązania dla właścicieli kotów – automatyczna kuwety, fontannę i poidła

REDAKCJA ZOOVIT

​Właściciele kotów często poszukują nowoczesnych rozwiązań, które mają uczynić ich życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Producenci akcesoriów dla zwierząt odpowiadają na ich potrzeby i oczekiwania, oferując różnego rodzaju automatyczne produkty, takie jak kuwety, fontanny i poidła. Jak działają i czy warto się na nie zdecydować?

Czym jest kuweta automatyczna?

Kuweta, która sama się oczyszcza? To wynalazek, który na pewno przypadnie do gustu niejednemu właścicielowi kota. Chyba każdy posiadacz czworonożnego przyjaciela zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem może być regularne czyszczenie kuwety. Uwaga – trzeba podkreślić, że jeśli zwierzak nie będzie zadowolony ze stanu jej czystości, może załatwiać się w każdym innym miejscu w domu. Kuweta automatyczna to kuweta, która posiada wbudowany mechanizm automatycznie usuwający nieczystości z części, w której kot załatwia swoje fizjologiczne potrzeby. Oczywiście, nie jest to kuweta, która całkowicie rozwiąże problem pozbywania się kocich odchodów z domu -tak czy siak właściciel zwierzęcia finalnie musi wyczyścić kuwetę – czyli wybrać odchody z miejsca, w którym się zgromadziły, a następnie je wyrzucić. Niemniej jednak, automatyczna kuweta uznawana jest za bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala opiekunowi zwierzęta zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Wartym uwagi, nowoczesnym rozwiązaniem, jest kuweta dla kota wyposażona w czujnik termiczny. Właściciel zwierzęcia musi określić, po jakim czasie od wizyty kota w kuwecie włączy się tryb sprzątania. Bardzo ważne, by nie przeszkadzał on kotu w momencie załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. W kuwetach samoczyszczących zanotowane są różnego rodzaju filtry, które mają za zadanie neutralizować przykre zapachy.

Automatyczne poidło lub fontanna dla kota

Nie ma co ukrywać – zdecydowana większość opiekunów kotów wciąż korzysta ze zwykłych misek na wodę. Niestety, woda, która przez dłuższy czas stoi w miejsce, może gromadzić różnego rodzaju zanieczyszczenia i stać się doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii. Urządzenie zwane fontanną lub też poidłem automatycznym pozwala zapewnić zwierzęciu stały dostęp do nieskazitelnie czystej wody. To doskonałe rozwiązanie dla właścicieli tych zwierząt, które niechętnie podchodzą do tematu picia wody – dzięki automatycznej fontannie można zauważyć, że kot pije o wiele więcej. A tymczasem weterynarze wskazują, że odpowiedni poziom nawodnienia kociego organizmu w zbawienny sposób wpływa na kondycję jego dróg moczowych, nerek oraz całego organizmu.

Na rynku znaleźć może fontanny lub poidła zasilane zarówno bateriami, jak i podłączane do sieci. Urządzenia te wyposażone są w system filtrów, których zadaniem jest regularne usuwanie zanieczyszczeń, a także nieprzyjemnych smaków i zapachów. Świeżość wody utrzymywana jest przez dłuższy czas, co sprawia, że jest ona zdecydowanie smaczniejsza niż ta, która stoi w misce. Fontanny i poidła polecane są zwłaszcza w przypadku zwierząt rozwijających się, starszych, a także tych po zabiegu sterylizacji lub kastracji.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)