Inne

Szelki dla psów dużych ras - jakie wybrać?

REDAKCJA ZOOVIT

Wybór szelek dla dużego psa wcale nie jest prosty. Akcesoria spacerowe nie mogą ograniczać ruchów zwierzęcia - powinny być jak najbardziej komfortowe. Istotny jest nie tylko sam model szelek, ale również odpowiednie dopasowanie. Jak wybrać szelki dla psów dużych ras?

Szelki dla dużych psów - modele

Przeciętny opiekun ma spory problem, by odnaleźć się w świecie psich akcesoriów spacerowych. Szelki dla dużych ras występują w kilku różnych modelach, jednak nie wszystkie są warte uwagi. Najlepszym wyborem dla większego czworonoga będą szelki typu guard. Składają się one z dwóch pętli (szyjnej i piersiowej) oraz dwóch pasków (brzuszny i grzbietowy), które je łączą. Część piersiowa może występować w formie zabudowanej, dzięki czemu zmniejsza się nacisk na klatkę piersiową zwierzaka. Dlaczego taki model szelek będzie najlepszy dla naszego pupila?

Konstrukcja szelek typu guard jest doskonale dopasowana do psiej anatomii. Paski w żaden sposób nie krępują ruchów zwierzęcia, pozwalając na swobodny ruch kończyn. Nie blokują ruchów łopatki i kości ramiennej, jak ma to miejsce w przypadku innych modeli szelek. Dzięki temu pies może poruszać się bez żadnych ograniczeń, a szelki nie przyczyniają się do rozwoju zwyrodnień, które u psów większych ras mogą stanowić nie lada problem.

Jednym z najchętniej wybieranych modeli szelek dla dużych psów są szelki guard easy walk Truelove Lumen

Szelki psa - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Mając dużego psa należy starannie przyłożyć się do wyboru wszystkich akcesoriów. Szelki dla psa powinny być solidnie wykonane, z mocnych materiałów, by zapewniać stuprocentowe bezpieczeństwo naszemu pupilowi. Ważne, by szelki były odpowiednio regulowane, by móc je dobrać do sylwetki konkretnego psa. Czteropunktowy system regulacji umożliwia dokładne dopasowanie szelek do ciała, by pies mógł komfortowo się poruszać, nie czując ucisku i nie mając żadnych luzów. To bardzo istotne również z punktu widzenia bezpieczeństwa, by zwierzę nie miało możliwości wydostania się z szelek w przypadku np. nagłego ataku paniki.

Materiał, z którego wykonane są szelki powinien także zabezpieczać zwierzaka przed otarciami - to istotne zwłaszcza u psów z delikatniejszą skórą. Dobrze więc, jeśli szelki posiadają odpowiednie podszycie, które redukuje ryzyko otarć.

Warto zwrócić uwagę również na to, czy wybrany przez nas model szelek posiada dodatkowy uchwyt, który umożliwia przytrzymanie psa bliżej, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. To niezwykle przydatne na spacerach oraz podczas sytuacji, gdy pies biega luzem i trzeba go na chwilę zatrzymać blisko siebie. Uchwyt sprawdza się również w przypadku, gdy podróżujemy z psem samochodem i przypinamy go na tylnym siedzeniu za pomocą pasa. Modelem, który spełnia większość tych wymagań, są bardzo często wybierane przez właścicieli psów dużych ras szelki dla psa Truelove Security.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Zobacz
Komentarze (0)