Inne

Szukasz karmy dla kota? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

REDAKCJA ZOOVIT

Dieta kota, podobnie jak człowieka, powinna być odpowiednio zbilansowana oraz bogata w składniki odżywcze. Właśnie dlatego powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb zwierzaka. Jaką karmę dla kota wybrać, by w 100% spełniała wymagania futrzaka? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej karmy dla kota. Zapraszamy do lektury.

Po pierwsze – czytaj składy karmy dla kota

Skład karmy dla kota to najważniejsza kwestia przy wyborze pokarmu dla zwierzaka. Na pierwszym miejscu w składzie karmy powinno znaleźć się oczywiście białko zwierzęce. Stanowi ono podstawowy składnik diety tych mięsożerców i nie da się go niczym zastąpić. Może być to mięso z kurczaka, indyka, pstrąga, tuńczyka czy też łososia. Dobrze, by karma dla kota była również uzupełniona innymi wartościowymi składnikami, które dostarczą zwierzakowi tego, czego aktualnie potrzebuje. Wśród nich powinny znaleźć się także warzywa, owoce, siemię lniane, zioła, witaminy oraz minerały. Takie karmy znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Titanum Grey: https://titanumgrey.pl/.

Karma mokra czy sucha?

Właściciele kotów często myślą, że można ograniczyć się do podawania jedynie karmy mokrej lub suchej – w zależności od upodobań pupila. Nic bardziej mylnego. W diecie futrzanych przyjaciół bardzo ważna jest zarówno karma mokra, jak również sucha, ponieważ te dwa produkty wzajemnie się uzupełniają. Można je oczywiście stosować zamiennie, by urozmaicić dietę swojego kociaka. Musisz jednak pamiętać, że mokra karma jest mniej kaloryczna niż sucha, dlatego może być dobrą opcją dla łasuchów, które uwielbiają dużo jeść. Zadbaj o zachowanie odpowiednich proporcji. Dorosłe koty powinny spożywać 4-5 porcji karmy dziennie.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze karmy dla kota?

Karma dla kota powinna być dobrze dopasowana do jego preferencji. Co to oznacza w praktyce? Otóż ważne jest wybranie pokarmu, który będzie uwzględniał wiek zwierzaka. Inny będzie bowiem odpowiednia dla juniorów, inny dla dorosłych kotów, inny zaś dla seniorów. Uwzględnić należy również rasę kota, jego wagę oraz stan zdrowia. Istotny jest także styl życia i to, czy kot jest wychodzący czy też zostaje w domu. Ostatnia kwestia dotyczy wyłącznie kotek, które są w ciąży lub karmią małe. Powinny one otrzymywać karmę, która dostarczy im więcej energii, czyli taką z dodatkową porcją białka. W tym przypadku idealna okaże się karma mokra. Duży wybór takich pokarmów znajdziesz na: https://titanumgrey.pl/pl/c/Karma-mokra/27.

Artykuł sponsorowany

Zobacz
Komentarze (0)