Baza Leków

CMF TROPICAL DLA ZDROWIA TWOICH RYBEK

REDAKCJA ZOOVIT

CMF Tropical jest preparatem, który ma pozytywny wpływ na prawidłowy oraz bezpieczny rozwój naszych rybek. Ma on bardzo szerokie zastosowanie, dzięki czemu wspierane przez niego ryby mogą skuteczniej zwalczać groźne dla nich grzyby, bakterie czy innego rodzaju patogeny. Jest on także niezwykle przydatny w sytuacji, gdy w akwarium rozwinie się ospa rybia, której przyczyną jest kulorzęska, czyli Ichthyophthirius multifiliis. W tym przypadku, zaleca się kąpiel rybek w innym akwarium, gdyż wówczas można je swobodniej obserwować.

CMF TROPICAL - JAK STOSOWAĆ?

Przed zastosowaniem CMF Tropical należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi jego dawkowania. W akwarium ogólnym, w przypadku kąpieli długotrwałej, czyli takiej która trwa od 7 do 14 dni, jest to 10 ml na 100 litrów wody. Po pierwszych trzech dniach, należy podmienić około 20% wody, a następnie uzupełnić akwarium preparatem w proporcjach 5 ml na 100 litrów wody. Taki zabieg należy powtórzyć jeszcze dwukrotnie. Temperatura kąpieli powinna wynosić od 27 do 30 stopni Celsjusza.

Po przeprowadzeniu takiego zabiegu, kulorzęsek powinien przestać być problemem.

CMF TROPICAL - STOSOWANIE

Oczywiście, jak w przypadku każdego innego preparatu, konieczne jest zachowanie pewnych zasad ostrożności. Przede wszystkim, nie należy go mieszać z innymi środkami, które wydzielają chlor oraz tlen. W związku z tym, iż jest to preparat przeznaczony do oczek wodnych z rybami ozdobnymi, nie można go konsumować oraz używać do przetwórstwa spożywczego. CMF Tropical powinien być ponadto przechowywany w ciemnym oraz chłodnym miejscu.

CMF Tropical dla ryb

CMF TROPICAL - OPINIE

CMF Tropical jest niezwykle dobrym oraz skutecznym lekarstwem, które ma ogólne zastosowanie. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto go używać regularnie. W przypadku, gdy tylko zauważymy jakieś zmiany skórne u naszych ryb, należy natychmiast zastosować preparat. Sygnałem do użycia CMF powinna być też nagła zmiana zachowania ryb, gdyż oznacza to, iż dzieje się coś niedobrego.

Tak naprawdę, w preparat CMF Tropical powinien zaopatrzyć się każdy właściciel akwarium. Jest to bowiem wyjątkowo skuteczne lekarstwo, a jego ewentualne przedawkowanie nie wywołuje żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Dlatego też, jest to zdecydowanie środek godny polecenia.

Stosowanie CMF Tropical polecają zadowoleni właściciele ryb. Nawet jeśli przyczyna niestandardowego zachowania ryb nie jest znana, podanie tego preparatu zwykle pomaga w doprowadzeniu do szybkiego powrotu do zdrowia tych zwierząt.

Kup ten lek w sklepie internetowym:
TROPICAL CMF - uniwersalny środek do odkażania wody i zwalczania pasożytów.
Najniższa cena w sklepie:
Zobacz
Komentarze (0)