Baza Leków

FIPREX - STOP PCHŁOM I INSEKTOM U TWOJEGO KOTA

REDAKCJA ZOOVIT

Chcąc skutecznie zwalczyć kleszcze, pchły oraz wszy u naszych pupili, warto sięgać po sprawdzone i renomowane preparaty. Takie właśnie są lecznicze produkty weterynaryjne z linii Fiprex®. Zawarta w nich substancja czynna, którą jest fipronil – insektycyd oraz akarycydy, daje nie tylko doskonałe efekty, w postaci skutecznego niszczenia pcheł oraz kleszczy, ale ma również bardzo niską toksyczność, zarówno dla samego zwierzęcia, ale również dla całego otoczenia i oczywiście człowieka. W przypadku preparatu Fiprex® SPOT-ON, aplikuje się go bezpośrednio na skórę naszego pupila.

Fiprex® stosowany jest w celu zwalczenia inwazji kleszczy, pcheł oraz wszy u kotów. Dodatkowo, zabezpiecza on zwierzę przed kolejną inwazją pcheł przez 8 tygodni, a przed kleszczami przez 4 tygodnie. Po skonsultowaniu się z weterynarzem, możliwe jest także stosowanie preparatu Fiprex® w ramach wspomagającego leczenia alergicznego pchelnego zapalenia skóry.

Preparat Fiprex® nie powinien być stosowany u kotów przed 8 tygodniem życia, ale także u tych, które ważą mniej niż 1 kg. Oprócz tego, przeciwwskazaniem do jego używania jest nadwrażliwość kota na związki fenylopirazolowe, a także okres choroby lub rekonwalescencji. Fiprex® nie może być też stosowany u królików.

Jedna tubka preparatu Fiprex® o pojemności 0,7 ml, zawiera 52,5 mg substancji czynnej, czyli fipronilu.

FIPREX KOT - PO JAKIM CZASIE DZIAŁA?

Czas jaki jest potrzebny na to, aby po zastosowaniu produktów z linii Fiprex®, wyeliminować kleszcze wgryzione w skórę kota, wynosi zwykle od 24 do 48 godziny od momentu ich zastosowania. Kiedy kleszcze zostaną już zabite, zwykle po prostu spadają z naszego pupila. Jeśli część z nich pozostanie jednak na skórze, można je po prostu delikatnie strzepnąć i w ten sposób usunąć. W przypadku pcheł obecnych oraz wgryzionych w skórę, Fiprex® działa od razu, eliminując je.

lek na kleszcze dla kota

Warstwa ochronna na skórze zwierzęcia, jaka powstaje po zastosowaniu produktów z linii Fiprex®, utrzymuje się do 4 tygodni w przypadku kleszczy, oraz do 8 tygodni jeśli chodzi o pchły.

FIPREX KOT - JAK STOSOWAĆ?

Wszystkie preparaty z linii Fiprex® SPOT-ON są bezpieczne dla kotów, które skończyły 8 tydzień życia i ważą ponad 1 kg. Oprócz tego, warto wiedzieć, że produkty marki Fiprex® są odporne na działanie zarówno wody, jak i promieni słonecznych. Należy jednak pamiętać, że planując podanie zwierzęciu preparatu, nie można go kąpać na dwa dni przed i po jego zastosowaniu.

FIPREX KOT - DAWKOWANIE

Aby otrzymać najbardziej optymalny efekt po zastosowaniu produktu z linii Fiprex®, powinno się go podawać w co najmniej 4-tygodniowych odstępach czasu, między jedną a drugą aplikacją. W każdym przypadku, trzeba także brać pod uwagę taki czynnik jak stopień nasilenie inwazji pcheł oraz kleszczy w danym czasie, na terenie, na którym mieszkamy.

Kup ten lek w sklepie internetowym:
VET-AGRO Fiprex spray - preparat do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów u psów i kotów.
Najniższa cena w sklepie:
Zobacz
Komentarze (0)