Baza Leków

Nobactel - preparat dezynfekujący dla Twojego chomika i innych małych zwierząt

REDAKCJA ZOOVIT

Nobactel jest to francuski środek do mycia i dezynfekcji powierzchni. Produkt jest bakteriobójczy, ulega biodegradacji.
Roztwór przygotowuje się tuż przed użyciem. Po nałożeniu środek należy pozostawić na 5 minut. Zdezynfekowane powierzchnie mające kontakt z żywnością, należy spłukać wodą pitną. Pomieszczenia należy wentylować przez 30-60 minut. Minimalny odstęp między kolejnymi zastosowania to 24 godziny. Dezynfekcja w celu profilaktycznym zalecana jest co 7-14 dni. Konieczne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń dotyczących stężenia oraz czasu działania.

NOBACTEL - JAK STOSOWAĆ?

Sposób użycia: aby sporządzić 1 litr 2% preparatu, trzeba rozcieńczyć 20 ml preparatu w 980 ml wody, która ma temperaturę pokojową. W zależności od potrzeb można stworzyć silniejszy roztwór o stężeniu 4%.

NOBACTEL - ULOTKA

Z powodzeniem unicestwia wirusy wywołujące:

 • zakaźne zapalenie oskrzeli kur,
 • salmonelle o syndromie spadku nieśności,
 • zakaźną anemię kurcząt,
 • infekcyjne zapalenie nosa i tchawicy,
 • ospę gołębi,
 • paramyksowirozę gołębi,
 • zakażania pneumowirusowe,
 • zakażania wirusem TRT,
 • zakażania panrvowirusowe,
 • pomór świń,
 • zakażenia reowirusowe o ch. Gumboro, ch. Marcka, ch. Newcastle, ch. Aujeszky itd.

NOBACTEL Skład:

W skład NOBACTEL wchodzą: Czwartorzędowe sole amoniowe (bromki), alkohol laurylowy na oleju naturalnym z kokosa (koprah), pochodne terpenowe: olejki eteryczne z sosny, mięty, eukaliptusa.

Skład jest prosty, jednak niezwykle skuteczny. Wystarczy 1% stężenia praparatu, aby w jedyne 30 sekund skutecznie zlikwidować szczepy wirusów takich jak: Salmonella, Staphylococcus, Vibrio, E. coli, Pseudomonoas, Actinobacter, Aeromonas, Mycobacterium, Streptococcus, Pasteurella multocida, Haemophilus, Campylobacter, Listeria Klebsiella, Actinomyces, Erisypelothrix, Rhusiopathiae, Actinobacillus, Proteus, Mycoplasma, Corybebacterium, Bordetella Moraxella.

Należy pamiętać, że profilaktyczna dezynfekcja zapobiega rozwijaniu się drobnoustrojów i bakterii, które bezpośrednio zagrażają zdrowiu zwierząt, przebywających w Twoim gospodarstwie.

NOBACTEL - OPINIE

Preparat Nobactel ma bardzo przyjemny zapach, nie drażni śluzówek i powoduje pieczenia oczu. Bardzo dobrze dezynfekuje wszystkie przedmioty, które zostały nim przemyte. Można go użyć do dezynfekcji klatki, kołowrotka, kuwety oraz kosza na śmieci. Środek jest bardzo wydajny!. Z buteleczki o pojemności 250 ml można uzyskać aż 200 l roztworu, więc spokojnie wystarczy na długi czas. Fajnie, że można go rozcieńczać w różnych proporcjach (ja najczęściej używam roztworu 2-4%). Polecam :).

Kup ten lek w sklepie internetowym:
Nobactel - preparat dezynfekujący.
Najniższa cena w sklepie:
Zobacz
Komentarze (0)