Inne

Jak wybrać lampy LED do terrarium?

REDAKCJA ZOOVIT

​Najnowsze osiągnięcia techniczne z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie w terrarystyce. Tak jest również w przypadku popularnych ledów – są energooszczędne, profesjonalne i uniwersalne. Dowiedz się, jak wybrać lampy LED do terrarium, w jakiej sytuacji to zrobić i przede wszystkim, dlaczego warto umieścić ten rodzaj oświetlenia.

Lampy LED do terrarium – w jakiej sytuacji możesz je zamontować?

Umieść w terrarium lampy LED wtedy, kiedy masz zamiar hodować zwierzę egzotyczne niepotrzebujące dodatkowego dogrzewania. Możesz to zrobić także wtedy, kiedy chcesz, aby lampa LED była dodatkiem do zamontowanego już oświetlenia, np. żarówek emitujących promieniowanie UVA lub UVB.

Jeżeli hodujesz owady takie jak modliszki, straszyki, liśćce, patyczaki, karaczany i inne, wybór lamp LED do terrarium będzie fantastycznym pomysłem.

Chcąc wybrać profesjonalne oświetlenie do terrarium, sprawdź produkty od https://www.lesmantes.pl/. Warto mieć pewność, że poszczególne komponenty terrarium są wysokiej jakości i zostaną wysłane terminowo – w końcu Twój pupil nie powinien długo czekać na tak znaczące elementy wyposażenia.

Jakie zalety mają lampy LED do terrarium?

Ten bezpieczny rodzaj oświetlenia może przede wszystkim pełnić funkcję dekoracyjną. Będzie emitował naturalne, przyjemne dla oka światło umożliwiające obserwację mieszkańców Twojego terrarium.

Dużą zaletą jest możliwość samodzielnego decydowania o kolorze światła. Na przykład wybierając następującą lampę LED wykorzystywaną w terrarystyce: https://www.lesmantes.pl/oswietlenie-lampa-led-do-terrarium-6w-p-148.html, możesz ustawić światło niebieskie oraz białe, a także mieszane warianty tych dwóch kolorów.

W tej sytuacji światło niebieskie będzie imitowało światło księżyca, co ułatwi Ci nocne obserwacje swoich podopiecznych. A co najważniejsze – otoczenie wciąż będzie prezentować się bardzo naturalnie! Jest to bardzo praktyczna i przemyślana funkcja, ponieważ nie powinno się zapominać, że w środowisku naturalnym pewne oświetlenie nocne również występuje.

Wybór lampy LED do terrarium to również rozwiązanie ekonomiczne. Ten rodzaj oświetlenia, dzięki temu, że jest nowoczesny i dostosowany do obecnych standardów, nie pobiera dużo prądu – a w konsekwencji nie odczujesz znaczącej różnicy podczas opłacania rachunków za energię.

Czym się kierować, wybierając lampy LED do terrarium?

Kryteria wyboru odpowiedniej lampy LED do terrarium nie są bardzo skomplikowane. Weź pod uwagę przede wszystkim wielkość zbiornika – tak, aby wielkość lampy i jej moc była do niego proporcjonalnie dopasowana.

Wyszczególniając, podczas zakupu tego typu lampy zwróć uwagę na:

  • moc,
  • liczbę diod, w które jest wyposażona,
  • długość świecenia – inaczej żywotność,
  • wielkość lampy i sposób jej montażu.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest również jakość lampy LED do terrarium. Profesjonalne oświetlenie LED znajdziesz tutaj: https://www.lesmantes.pl/oswietlenie-led-c-26.html. Możesz liczyć na terminową wysyłkę i fachową obsługę. Sklep LESMANTES tworzą nie tylko przygotowani merytorycznie pracownicy, ale równocześnie pasjonaci terrarystyki, którzy sami zaopatrują się w sprawdzone produkty – dlatego mając jakiekolwiek pytania dotyczące wyposażenia, możesz śmiało poprosić o pomoc.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)