Inne

Nieoczywiste małe zwierzęta domowe - które z nich idealnie nadają się do mieszkania?

REDAKCJA ZOOVIT

​Wiele osób marzy o posiadaniu własnego zwierzęcia w mieszkaniu. Jednak wiele z nich wymaga dużo uwagi, poświecenia i czasu na spacery. Dlatego dobrą alternatywą dla osób wyjątkowo zapracowanych mogą być małe zwierzęta domowe. Nieoczywistym wyborem będzie na przykład papuga, jaszczurka, pająk lub jeż. A które z nich najlepiej nadaje się do mieszkania? Sprawdź, jakie masz możliwości!

Co trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem nowego pupila?

Przygarnięcie zwierzęcia wiąże się z dużą odpowiedzialnością za jego zdrowie i życie. Dodatkowo niektóre małe zwierzęta domowe mogą stanowić zagrożenie dla osób postronnych, dlatego powinny być hodowane w ściśle określonych warunkach. Zanim kupisz jakiekolwiek zwierzę domowe musisz najpierw sprawdzić, czego będzie potrzebowało, żeby prawidłowo się rozwijać. Podstawowym wyposażeniem jest klatka lub terrarium, którego wnętrze powinno imitować środowisko lądowe danego płaza. Do tego przyda Ci się karma, akcesoria do zabawy, a czasem również odpowiednie oświetlenie. Przed wizytą w sklepie zastanów się, gdzie będziesz trzymał nowego pupila oraz ile czasu dziennie możesz poświęcić na zajmowanie się nim.

Jakie małe zwierzę domowe warto wybrać do mieszkania?

Zwierzęta do mieszkania najlepiej kupić bezpośrednio u hodowcy, który podpowie Ci, jak prawidłowo się nimi opiekować. Wybierając domowego pupila ze sprawdzonego źródła, zyskasz pewność, że jest zdrowy, a jego posiadanie jest w pełni legalne. A jakie są ciekawe zwierzęta domowe? Jeśli chcesz dokonać nieoczywistego wyboru, to możesz się zdecydować na:

  • papugę
  • jaszczurkę
  • pająka
  • jeża
  • żółwia domowego
  • skorpiona
  • patyczaka

Papugi domowe to wspaniali towarzysze i nieocenione wsparcie podczas gorszych dni. Te barwne ptaki potrafią nawiązać głęboką więź z człowiekiem i są chętnie wybierane przez rodziców jako zwierzęta domowe dla dzieci. Papugę możesz nauczyć wielu sztuczek, dzięki którym będziecie się razem świetnie bawić. Jeśli jesteś fanem egzotyki, to możesz też hodować jaszczurki domowe. Te małe zwierzęta domowe nie mają wysokich wymagań, a ich obserwowanie działa na człowieka uspokajająco. Jaszczurkę możesz z powodzeniem oswoić, ponieważ jest całkowicie niegroźna.

Małe zwierzęta domowe - dla kogo?

Małe zwierzę domowe zwykle nie potrzebuje dużo miejsca, by prawidłowo funkcjonować. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego miłośnika dzikiej przyrody. Hodowanie niektórych egzemplarzy wymaga posiadania kompleksowej wiedzy na temat danego gatunku. Dlatego jeża, pająka czy skorpiona nie powinny kupować przypadkowe osoby. Poza tym to ważne, by znaleźć dobry sklep zoologiczny, gdzie będzie można kupić pożywienie dla małego zwierzęcia domowego. Jeśli w mieszkaniu na co dzień przebywają dzieci, to trzeba wybrać gatunek, który nie będzie dla nich niebezpieczny. Przed zakupem należy się zastanowić, kto zajmie się pupilem na czas nieobecności domowników. Choć niektóre gatunki są w dużej mierze samowystarczalne, to ze względów bezpieczeństwa nie powinno się ich zostawiać samych w mieszkaniu. Na czas wyjazdu najlepiej poprosić kogoś o pomoc lub można też oddać pupila do specjalnego hotelu.

Małe zwierzęta domowe mogą Ci dać wiele radości. Jeśli szukasz idealnego pupila do mieszkania, to nie musisz wybierać między psem a kotem, ponieważ równie dobrze możesz postawić na bardziej nieoczywiste rozwiązanie. Ważne, by do posiadania oryginalnego zwierzęcia domowego właściwie się przygotować. Dobrze przemyśl tę decyzję i znajdź pupila, którym dasz radę się zająć. Jeśli stworzysz mu odpowiednie warunki, to na pewno będzie się Wam razem dobrze mieszkało.

Zobacz
Komentarze (0)