Inne

Problemy z erekcją? To da się leczyć!

REDAKCJA ZOOVIT

Największą przeszkodą w leczeniu zaburzeń erekcji jest postawa mężczyzn, którzy często nie chcą się przyznać do swojego problemu. Tymczasem takie zaburzenia mogą dotknąć każdego, niezależnie od wieku. By przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu, należy znaleźć źródło problemu. Jak przebiega leczenie? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Co jest przyczyną problemów?

Co jest najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji? Trudno określić jeden czynnik, który można by uznać za źródło problemów w większości przypadków. To nie tylko kwestia wieku i starzenia się organizmu. Specjaliści wydzielili trzy kategorie, według których określa się pochodzenie zaburzeń: organiczne, psychogenne oraz mieszane. 

Osłabienie aktywności seksualnej może mieć więc podłoże chorobowe. Negatywny wpływ na funkcjonowanie narządów płciowych mają schorzenia sercowo-naczyniowe i neurologiczne, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, zmiany anatomiczne i pourazowe itp. 

Do tego mogą dochodzić również czynniki związane z psychiką chorego. Różnego rodzaju lęki, depresja, stres, traumatyczne doświadczenia seksualne, niska samoocena lub problemy w relacji z partnerką – one także negatywnie wpływają na funkcjonowanie narządów płciowych.   

Specjaliści wskazują również na pewne uwarunkowania kulturowe, mające wpływ na pojawianie się zaburzeń erekcji u mężczyzn. Spośród nich można wymienić siedzący tryb życia, przewlekły stres i przemęczenie, czy nierealny obraz seksu, bazujący głównie na pornografii.

Zaburzenia erekcji – jak działać?

W jaki sposób postępować, jeśli dostrzeżemy u siebie pierwsze problemy z aktywnością seksualną? Przede wszystkim nie należy ich lekceważyć. Czynnik wywołujący zaburzenia może z czasem spowodować ich pogłębienie, a to jedynie utrudni terapię. Nie powinniśmy również zwlekać z wizytą u specjalisty. Na początek warto udać się do lekarza rodzinnego, który zleci wstępne badania i ustali przyczynę problemów. Jeśli zajdzie taka potrzeba skieruje nas na wizytę z psychologiem lub seksuologiem. W leczeniu zaburzeń erekcji pomóc mogą także preparaty i tabletki zawierające sildenafil. Przed ich użyciem warto jednak skonsultować się z lekarzem.

W leczeniu zaburzeń erekcji pomocna może się okazać również zmiana dotychczasowych nawyków i stylu życia. Jeśli nasze relacje z partnerką są napięte, warto sprawić, by uległy poprawie. Na poprawę funkcjonowania narządów płciowych wpływa także aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Racjonalne odżywianie i zachowanie równowagi pomiędzy pracą a wypoczynkiem pomogą organizmowi wrócić do pełni sprawności.     

Zobacz
Komentarze (0)