Inne

Wakacje bez psa: Petsitter czy hotel dla psów?

REDAKCJA ZOOVIT

 

W końcu wakacje! Ale co zrobić, jeśli Twój pies nie może podróżować z Tobą? Opiekunowie psów i pensjonaty dla psów to różne opcje. Jaki rodzaj opieki będzie najlepszy dla Twojego psa? Ile to będzie kosztować? Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, wybierając się na wakacje z psem? Poznaj wady i zalety każdej z opcji i dowiedz się, jak zapewnić swojemu pupilowi odpowiednie warunki.

Nie zawsze możesz zabrać swojego psa na wyjazd służbowy lub prywatną wycieczkę. Może to być spowodowane tym, że lot jest zbyt długi lub jazda samochodem zbyt trudna, przepisy dotyczące wprowadzania psów zbyt surowe lub że hotel nie zezwala na zwierzęta. Istnieje wiele powodów, dla których Twój czworonożny przyjaciel powinien zostać w domu.

W wielu miastach istnieje wiele opcji wakacyjnej opieki nad psami. Do Ciebie należy decyzja, która opcja jest lepsza dla Twojego psa: petsitter czy hotel dla psów.

Zakwaterowanie w pensjonacie dla psów

Psy powinny mieć możliwość przebywania ze swoim opiekunem przez dłuższy czas, ale najlepiej, aby przebywały z członkami swojej rodziny lub przyjaciółmi. Nie wszyscy opiekunowie psów mogą sobie jednak pozwolić na takie prywatne rozwiązanie. Dobrą alternatywą jest hotel dla psów.

Tutaj w tym samym pomieszczeniu lub klatce może przebywać kilka psów - razem lub osobno, w zależności od tego, czy się do siebie dopasowują.

Istnieją ogromne różnice w kosztach zakwaterowania, personelu i kosztów.
Istnieje wiele opcji dotyczących jakości zakwaterowania. Możesz mieć piękny, czysty, dobrze oświetlony "pokój hotelowy" z zabawkami dla psów lub brudną, gołą psią budę.

Istnieją również różnice w personelu opiekującym się psami w hotelach dla psów. Niektóre pensjonaty są bardzo przyjazne i zapewniają swoim czworonożnym gościom najlepszą opiekę. Jednak w innych na jednego opiekuna przypada sześć lub więcej psów. Takie proporcje nie gwarantują indywidualnej opieki, która uwzględnia potrzeby Twojego pupila w zakresie ruchu i innych aktywności.

Ile kosztuje dzień spędzony w hotelu dla psów?

Istnieją również ogromne różnice w kosztach. Mogą się one wahać od 30 do 100 polskich złotych za dobę. Jednak bycie droższym nie musi czynić Cię lepszym człowiekiem.

Jak znaleźć hotel dla psów, który jest dobry?

Musisz upewnić się, że Twój pupil będzie szczęśliwy w nowym miejscu, które wybrałeś. Czy pokoje są czyste i jasne? Czy otoczenie jest spokojne i przyjazne? Jaki jest personel i jakie wrażenie robią na Tobie opiekunowie? Jak wygląda opieka nad psami? Czy psy mają wystarczająco dużo ruchu? Czy psy jedzą regularną karmę?

Na te pytania może odpowiedzieć tylko wizyta na miejscu i rozmowa z właścicielami pensjonatu. Warto wybrać się do hotelu, niezależnie od tego, jak daleko mieszkamy. Niestety jest wiele czarnych owiec, które jak wszędzie obiecują wiele, ale dotrzymują tylko niewielkiej części swoich obietnic.

Zanim umieścisz swojego pupila w hotelu dla psów, upewnij się, że wiesz, jak wygląda taki obiekt i jakie warunki oferuje.Słuchaj swojego przeczucia i swojego psa

Odwiedzając hotel dla psów, upewnij się, że nie chodzi tylko o "sprawdzenie faktów" dotyczących czystości, klucza do pielęgnacji i metod karmienia. Powinieneś również słuchać swojego jelita i jelita swojego psa.

Psy są w stanie wyczuć, komu mogą zaufać, a komu nie. Obserwuj zachowanie swojego psa podczas wizyty. Czy reaguje z ciekawością i życzliwością na swoich opiekunów, czy z nieśmiałością i nerwowością?

Niektóre psy nie nadają się do pensjonatu. Niektóre psy reagują lękowo na zmiany otoczenia, opiekuna lub obcych ludzi. Dla nich pobyt w budzie to czysty stres.

Dlatego powinieneś dokładnie rozważyć, co możesz zapewnić swojemu pupilowi. Hotel dla psów może być dobrym rozwiązaniem, jeśli pies jest w stanie zaufać innym ludziom i lubi bawić się z innymi psami. Może poczuć się jak na wakacjach!

Więcej artykułów o psach znajdziesz na https://dobermannworld.pl/

Opieka pilota

Opiekunka dla psa może być lepszym wyborem, jeśli Twój pies jest nieufny lub nie lubi zmian. Opiekunowie psów znani są również jako petsitterzy lub dogsitterzy. Zazwyczaj opiekują się one od jednego do trzech psów w danym czasie, co pozwala na bardziej intensywną opiekę.

Pies zazwyczaj przenosi się do domu tymczasowego opiekuna podczas Twojej nieobecności. Będzie musiał przystosować się do nowego otoczenia, ale nadal będzie przyjazny i spokojny.

Pierwszy kontakt z opiekunem

Tymczasowi opiekunowie psów nie oferują swoich usług za opłatą, ale opiekują się psami w swoim wolnym czasie. Zazwyczaj są to osoby, które mają lub miały psa.

Petsitterem może być każdy. Nie chodzi tu o bycie wyszkolonym pracownikiem, jak w schroniskach dla zwierząt czy pensjonatach. Wachlarz osobowości i doświadczeń tymczasowych opiekunów psów jest ogromny.

Dobrze jest poznać psa kilka razy zanim oddasz go pod opiekę petsittera. Możesz odwiedzić psa w domu, pójść z nim na kilka spacerów i obserwować jak opiekunka zachowuje się w stosunku do psa.

Ważne jest, aby obserwować jak zwierzęta reagują na siebie nawzajem, zwłaszcza jeśli opiekun ma psa. Wielu tymczasowych opiekunów oferuje dzień próbny, abyś mógł sprawdzić, czy Twój pies czuje się komfortowo.

Zanim wyjedziesz na wakacje bez swojego psa: Porozmawiaj z tymczasową opiekunką o ważnych kwestiach

Przed wyjazdem na wakacje omów swoje oczekiwania wobec opiekunki. Opiekunka będzie bardziej skłonna do przestrzegania Twoich życzeń dotyczących karmienia, ćwiczeń, pielęgnacji i innych rytuałów, jeśli jasno się z nią porozumiesz.

Chociaż możesz czuć się niezręcznie odpowiadając na wiele pytań i próśb o uwagę opiekuna, pamiętaj, że dobro Twojego psa jest zagrożone. Nie będziesz mógł cieszyć się wakacjami bez psa, jeśli Twój pupil będzie się dobrze czuł.

Poznaj swoją potencjalną tymczasową opiekunkę i dowiedz się, jak się dogadują.

Koszty i inne formalności

Tymczasowi opiekunowie psów zazwyczaj oferują opiekę na godziny i pobierają opłaty od 40 do 80 PS za godzinę, w zależności od ich doświadczenia i konkretnych zadań, które wykonują.

Większość opiekunów pobiera dzienną opłatę, jeśli Twój pies przebywa u nich dłużej niż kilka dni. Cena opiekunki do psa może się różnić w zależności od potrzeb i zadań, które są jej przydzielone.

Po uzgodnieniu ceny, ważne jest, aby wyjaśnić swoje ubezpieczenie. Jeśli opiekunka do psa oferuje swoje usługi za opłatą, musi również posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej opiekuna psa. Prywatne polisy odpowiedzialności mogą również obejmować szkody wyrządzone przez psa. Powinieneś przejrzeć swoją polisę ubezpieczeniową.

Powinieneś omówić potencjalne sytuacje awaryjne, oprócz kosztów i ubezpieczenia. Co się stanie, jeśli opiekun stanie się niezdolny do pracy lub zachoruje podczas Twojej nieobecności? Kto w takim przypadku zastąpi go na miejscu? Co się stanie, jeśli Twój pies nagle zachoruje? Czy opiekun może zabrać psa do weterynarza? Czy opiekun może podawać Twojemu psu lekarstwa? Jakie prawo do podejmowania decyzji możesz mu/jej dać? Będziesz lepiej przygotowany na każdą ewentualność, jeśli zaplanujesz wszystko z wyprzedzeniem.

Co powinieneś wziąć pod uwagę?

Ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem i umówić się z pracownikiem hotelu lub tymczasowym opiekunem psa, aby skutecznie zakwaterować psa. Nawet małe psie pensjonaty mogą być zajęte podczas wakacji, ponieważ przyjmują tylko kilka psów. Zdarzają się również niespodziewane wyjazdy służbowe i pobyty w szpitalu, które mogą sprawić, że opieka nad psem będzie szybko potrzebna.

Zobacz
Komentarze (0)