Baza Leków

Frontline - w straży Twojego Puplia przed insektami.

REDAKCJA ZOOVIT


Frontline to gama produktów, które są najlepszym sojusznikiem w walce z kleszczami i insektami u zwierząt. Dostosowane do wszystkich ras kotów i psów. 


Frontline
 

Dostępne są one również w postaci kropli spot-on oraz w postaci wygodnego sprayu. Chronią psy i koty przed kleszczami i pchłami niezwykle długo. Jakość Frontile potwierdzona jest wieloma badaniami laboratoryjnymi oraz klinicznymi. Produkty te kocha wielu właścicieli czworonogów. Produkty te chronią zwierzęta przed występowaniem pasożytów oraz przed chorobami spowodowanymi przenoszeniem przez nie szkodliwych substancji. 


FRONTLINE COMBO
 

Postać farmaceutyczna. Roztwór służy do nakrapiania. Roztwór ma bursztynową barwę. Wskazania lecznicze dla poszczególnych gatunków zwierząt.

Frontline combo


Frontline na pchły
 

Te preparaty idealnie sprawdzą się w przypadku kotów i psów. Do zwalczania inwazji pcheł oraz w przypadku inwazji mieszanych, czyli kleszczy i wszołów. Leczenie preparatami Frontille. Działanie owadobójcze może utrzymywać się około 4 tygodnie w przypadku kotów oraz 8 tygodni w przypadku psów. Preparat ten działa w taki sposób, że wybija osobniki pcheł i innych pasożytów oraz zapobiega ich rozmnażaniu. Leczenie inwazji kleszczy.

Frontline combo - pies oraz, Frontline combo - kot

Działania roztoczobójcze może utrzymywać się do 2 tygodni w przypadku kotów oraz 4 tygodnie w przypadku psów. Leczenie wszołów. Preparat może być stosowany w przypadku zapalenie skóry spowodowanego zapchleniem. Preparat przeznaczony jest też dla fretek do zwalczania pcheł oraz inwazji mieszanych w połączeniu z kleszczami. Usuwanie pcheł. Działanie bakteriobójcze, które zwalcza dorosłe osobniki pcheł, utrzymuje się około 4 tygodnie. Dzięki temu środkowi zabite zostaną wszystkie dorosłe osobniki pasożytów oraz złożone przez nie jaja. Preparat zapobiega rozmnażaniu się larw i poczwarek oraz pcheł. Eliminacja kleszczy. Jak wykazały liczne badania, działanie roztoczobójcze może utrzymywać się aż do 4 tygodni. 


Frontline - Ulotka
 

DAWKOWANIE ORAZ SPOSÓB PODANIA

Preparat należy stosować miejscowo, dozując preparat pipetką. Ilość powinna być dostosowana do masy zwierzęcia. Odpowiada to zalecanej minimalnej dawce 6,7 mg/kg fipronilu oraz 6 mg/kg S- metoprenu lub należy zastosować jedną pipetkę, która ma zawartość 0,5 mg na kota lub fretki, co odpowiada minimalnej zalecanej dawce tych składników. Ze względu na brak badań, które potwierdzałyby szkodliwość preparatu, zaleca się stosowanie 4-tygodniowej przerwy pomiędzy zastosowaniem kolejnej kuracji. 

PRZECIWWSKAZANIA

Ze względu na brak badań, które potwierdzałyby szkodliwość preparatu, nie zaleca się stosowania tych produktów u kociąt poniżej 8 tygodnia życia i u kociąt o masie nieprzekraczającej kilograma. Nie należy również stosować tego środka w przypadku fretek, które nie skończył 6 miesięcy. Nie wolno również stosować go w przypadku zwierząt chorych na choroby, takie, jak na przykład choroby układowe, gorączka. Oczywiście zakaz obejmuje również okresu rekonwalescencji zwierzęcia. Nie należy go stosować również u królików, gdzie mogłyby wystąpić działania niepożądane. Może doprowadzić nawet do padnięć. Ze względu na brak właściwych badań, nie należy stosować preparatu u zwierząt innych, niż te docelowe. Warto być odpowiedzialnym właścicielem i przyglądać się zwierzęciu. Produkt powinien być sprawdzony. Warto wykonać próbę uczuleniową i obserwować zwierzę. Ma on pomóc w walce z insektami oraz wszelkimi pasożytami, które przenoszą na zwierzę niebezpieczne choroby. 

Zobacz
Komentarze (0)