Baza Leków

Preparaty pielęgnacyjne i lecznicze dla zwierząt marki Ver-Agro

REDAKCJA ZOOVIT

Właściciele czworonogów dbają o to, aby ich pupile zawsze miały to co najlepsze. Właściwa pielęgnacja i higiena psów czy kotów pozwala na ich zachowanie w dobrym zdrowiu. Nie bez znaczenia jest też profilaktyka przeciw pasożytom. Zwłaszcza, że zagrożenie chorobami odkleszczowymi jest spore.

Vet Agro - produkty

Ver-Agro to marka produktów pielęgnacyjnych i leczniczych dla zwierząt, która na rynku działa od roku 1989. W sprzedaży ma wysokiej jakości, przebadane wielokrotnie preparaty, które służą do poprawy kondycji i stanu zdrowia zwierzaków.

Marka Vet-Agro to polski producent leków weterynaryjnych i preparatów biobójczych dla zwierząt. Celem jej działania jest nieustanny rozwój oraz tworzenie wysokiej jakości produktów  na skutek wykorzystywania nowoczesnych technologii. Vet-Agro to marka, której powstanie jest ściśle związane ze zmianami gospodarczymi, jakie miały miejsce w Polsce pod koniec lat 80. XX wieku. Działa na rynku od roku 1989. Powstała z inicjatywy czterech lekarzy weterynarii. W działalności firmy wyróżnić można w zasadzie dwa okresy. Pierwszy (1989-2000) to okres eksperymentów, poszukiwań i zdobywania nowych doświadczeń w wielu dziedzinach. Na skutek tego powstały tak innowacyjne leki weterynaryjne jak Oedemosan, Mastisan, Metrisan czy katalizator Eukat służący do ograniczania emisji SO2 i NOx podczas spalania węgla.

Vet Argo Fiprex

Dopiero te dobyte doświadczenia i wiedza sprawiły, że marka postawiła na nową strategię. Postanowiła  wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku i skoncentrowała się na produkcji leków czy preparatów przeznaczonych dla zwierząt. Od roku 2006 trwała budowa nowego zakładu produkcyjnego dzięki wykorzystaniu unijnych programów o innowacyjności. Faza ta trwała nieprzerwanie aż do roku 2008. Dlatego tezaz Vet-Agro posiada niezwykle funkcjonalną i nowoczesną wytwórnię, która spełnia wszystkie światowe standardy.

Całkiem niedawno marka zarejestrowała nową linię leków Fiprex, które są przeznaczone do zwalczania pcheł i kleszczy u psów czy kotów. To obecnie kluczowy produkt firmy. Dzięki lekom Fiprex marka zdobywa również serca klientów w całej Europie. Poza dobrze znanymi już lekami iniekcyjnymi stworzyła produkty przeznaczone do higieny pozyskiwania mleka, a także preparaty dermatologiczno-pielęgnacyjne. Do ich stworzenia wykorzystana została najbardziej nowoczesna technologia.

W ostatnich 10 latach działalności firma Vet-Agro stawia przede wszystkim na kształcenie swojego personelu w zakresie dobrej praktyki wytwarzania, procedur rejestracyjnych, technologii, produkcji, a także marketingu. Oprócz własnego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy firma stawia również bardzo mocno na stałą współpracę i wymianę doświadczeń z najlepszymi na świecie firmami, ośrodkami naukowymi i instytutami badawczymi.

Od roku 2016 marka Vet-Agro jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych "POLPROWET". W tym roku dołączyła również do prestiżowego grona - stała się członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Leków Generycznych

Zobacz
Komentarze (0)