Inne

Jakie szelki są najlepsze dla ciągnącego psa?

REDAKCJA ZOOVIT

​Szelki dla psów ciągnących to akcesorium zapewniające bezpieczeństwo pupilom reaktywnym, mającym trudności z zapanowaniem nad ekscytacją lub strachem. Psy ciągną na spacerach najczęściej w wyniku zainteresowania innym psem, chęci obrony właściciela lub odczuwanego strachu. Motywacje ciągnięcia mogą być różnorodne jednak nie ma powodów aby ukrywać, że znając tendencje pupila do szarpania, warto się jak najlepiej zabezpieczyć przed jego niespodziewaną ucieczką chociażby wskutek zerwania obroży. W celu zabezpieczenia właścicieli psów reaktywnych przed niesprzyjającym rozwojem wydarzeń na rynku dostępne są szelki dla psów ciągnących. Dowiedz się, co je charakteryzuje!

Szelki dla psów ciągnących, czyli czym są szelki easy-walk?

Szelki easy-walk to narzędzie treningowe, które można wykorzystywać podczas pracy z psem i nauki chodzenia na smyczy, jednak nie jest wskazane do stałego użytku. Związane jest to z tym, że szelki dla psa easy-walk ograniczają zakres ruchowy zwierzęcia i wywierają nacisk na łopatki i stawy barkowe mogąc prowadzić w konsekwencji do ich deformacji. Alternatywą są klasyczne szelki dla psa guard, które są powszechnie znane z tego, że jednym z ich głównych elementów konstrukcyjnych jest pasek przylegający do klatki piersiowej zwierzęcia wspomagający zachowanie właściwej postawy zwierzęcia podczas spaceru, a jednocześnie zapewniający odpowiednie rozłożenie nacisku wywieranego przez psa podczas ciągnięcia lub szarpania. Dzięki temu, że szelki guard są bardzo uniwersalne, uniemożliwiają one wyszarpnięcie się psa, a przy tym niwelują ryzyko problemów zdrowotnych, które mogą być wynikiem użytkowania szelków easy-walk.

Szelki dla ciągnącego psa - czy szelki guard rozwiążą problem szarpania?

Szelki dla ciągnącego psa to rozwiązanie mające ułatwić kontrolę nad pupilem w momencie gwałtownego szarpnięcia lub ciągnięcia podczas spacerów. Szelki guard doskonale spisują się w tej roli i zapobiegają podduszaniu psa w momencie, kiedy szarpie. Nie są one jednak narzędziem, które pozwala przeciwdziałać takiemu zachowaniu. Warto pamiętać, że choć na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów spacerowych, to żadne z nich nie są w stanie skutecznie oduczyć psa ciągnięcia, dlatego nawet wybierając szelki dla ciągnącego psa typu guard, należy być przygotowanym na to, że nie są one remedium na niepożądane zachowania pupila. W celu uniknięcia niepożądanych zachowań podczas spacerów warto skonsultować się ze specjalistami z zakresu behawiorystyki psów, którzy pozwolą wypracować metody pracy z pupilem i zaprezentują metody pozwalające nauczyć psa chodzenia przy nodze.

Szelki typu guard w ofercie Baylabel

W ofercie sklepu internetowego z akcesoriami dla zwierząt dostępne są najwyższej jakości, wytrzymałe szelki typu guard dla psów. Charakteryzuje je nie tylko odporność na zniszczenie i łatwość utrzymania w czystości, ale również dostosowanie do potrzeb psów różnej wielkości i o różnym temperamencie. Dodatkowo oferowane przez Baylabel szelki guard wyróżnia oryginalny design i doskonała prezencja, dlatego wyposażony w nie pupil zawsze będzie się pierwszorzędnie prezentował. Szelki dostępne w ofercie Baylabel pod adresem https://baylabel.pl/sklep/kategoria/dla-psa/szelki-dla-psow/ są uniwersalne i dostosowane do potrzeb psów o dużej masie, a także świetnie spisują się podczas spacerów w nawet trudnych warunkach atmosferycznych - pokryte zabezpieczającą przed korozją farbą okucia są wytrzymałe i świetenie komponują się w wzorzystymi taśmami.

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)